Akilli Ev Sistemleri Firmalari

Akilli Ev Sistemleri Firmalari

Tags
Akıllı Ev
Akıllı Ev Otomasyonu
Published
Oct 11, 2021

Akıllı Ev Sistemleri Firmaları

 • Livicom Smart Home: Livicom, 2001 yılında Rusya'da bir yazılım, güvenlik ve yangın gözetim merkezi olarak kuruldu. Bugün akıllı ev sistemleri ve akıllı güvenlik sistemleri ürünlerini kendisi üretiyor. Livicom ürünleri, 10 yıla kadar batarya ömrüne sahip Texas Instruments teknolojisi ile üretilen bataryaları kullanıyor. 1 km'ye kadar çekim gücüne sahip bu akıllı ev cihazları, bu bağlamda rakiplerinin çok ötesinde işler çıkartmaktalar.
 • Ecobee: Ev enerji tüketiminde en büyük payın %40 - %60 ile ısıtma ve soğutma olduğunu fark eden Stuart Lombard tarafından kurulan ABD merkezli birşirket. Kaynak tüketimini azaltma hedefiyle yola çıkan firma kendisini planet pozitif olarak tanımlıyor.
 • Sleepace: 2011 yılında Çin'de kurulan bu start-up akıllı uyku teknolojiisi konusunda uzman. Uyku düzeninizi gözlemleyen ve sağlıklı bir uyku için gerekli olan çevresel faktörleri size sunmayı vaad ediyor. Uygun müzik çalmasının yanında, 30 saate kadar etkili aromatik kokular da yayabiliyor.
 • Nuki: İki kardeş girişimci tarafından Avusturya'da kurulan bu şirket, akıllı kapı kilidi ve akıllı kilit teknolojileri üzerine yoğunlaşmış durumdalar.
 • Blueguard 2003 yılında kurulan Malezya merkezli şirket akıllı güvenlik sistemleri üzerine yoğunlaşmış durumda.
 • IglooHome: Singapur merkezli akıllı güvenlik sistemleri firması, akıllı kilit sistemleri ve akıllı geçiş noktaları üzerine yoğun çalışmalar yapmakta. Anahtar kullanmadan, ev ve iş yeri güvenliği sağlamak isteyenler için doğru tercih olabilir.
 • Fibaro: Fibaro Polonya'da tasarlanıp geliştirilen bir Nesnelerin İnterneti şirketi. Geniş bir ürün kategorisi olan bu şirketin hareket ve duman sensörü gibi akıllı güvenlik sistemleri ürünleri de mevcut.
 • Nest: Nest Alphabet grubuna bağlı olan bir Google markası. Akıllı ev sistemleri piyasasındaki önemli oyunculardan biri olduğuna şüphe yok. Ayrıca Google asistan ile de yüksek uyum gösterdiğini tahmin edeceksinizdir. Nest akıllı sistemleri, Akıllı termostat, akıllı güvenlik kamerası, ve görüntülü diafon sistemleri gibi ürünlerden oluşmaktadır.
 • Insteon: California merkezli Insteon firması kendi iletişim protokolüne sahip. Güç kablosu ve radyo dalgalarını kullanan bu protokol, gene Insteon ürünleri için kusursuz bir işlev görmekte. Ancak diğer cihazlar ile çalışma problemi olduğu düşünülünce, sizi Insteon'dan başka bir cihaz almaktan alıkoyacaktır.
 • Luxe Smart Homes: Birleşik Krallık menşeili bu akıllı ev sistemleri üreticisi aynı zamanda Lutron ve Control4 gibi akıllı sistemler markalarının da üreticisi durumunda. Sesli ve görüntülü sistemler, ev sinema sistemleri, ev güvenlik sistemleri gibi ürünler üretmekte.
 • Arlo: Arlo Birleşik Devletler merkezli bir akıllı ev sistemleri ve akıllı güvenlik sistemleri üreticisi. Özellikle yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ile öne çıkmakta. Alarm takip merkezi hizmeti ile akıllı cihazların uzaktan izlenmesi gibi hizmetler de vermekte.
 • Sonos: Ses sistemleri üreticisi Sonos tahmin edeceğiniz üzere akıllı ev sistemlerinin daha çok ses odaklı cihazları üzerine odaklanmış bir şirket.
 • SmartThings: Bir başka California merkezli akıllı ev otomasyonu firması olan SmartThings Avustralya, Kanada, Yeni Zellanda, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler'de hizmet vermekte.